Ve své druhé knize Hidden Voices in Rowing bývalá závodnice Nacházelová zpovídá mužské hlasy z veslařského zákulisí

Výrobce lodí, „servisák“, kouč nebo ředitel veslařského kanálu. Ti, kteří si nestoupají na stupně vítězů a před hledáčky kamer, ale veslaři by bez nich neměli kde trénovat, v čem jezdit a vyhrávat. Někdejší úspěšná česká veslařka Daniela Nacházelová navazuje na svoji knižní prvotinu Women’s Voices in Rowing vydanou v prosinci 2020 a posílá do světa další publikaci plnou inspirativních rozhovorů. Tentokrát si na dřeň povídala s muži, kteří sehrávají zásadní roli v českém i světovém veslování. Kniha vychází 17. září a křtít ji ten den od 18.00 na račickém kanále bude předseda Českého olympijského výboru a bývalý špičkový veslař Jiří Kejval.

Hidden Voices in Rowing přináší v angličtině 12 rozhovorů, jednu fotografickou esej a jedno vyprávění o pražské pop-up výstavě. „Promluvila jsem si s největšími odborníky našeho sportu, kteří jsou nesmírně důležití pro rozvoj veslování. Nejsou to známé tváře veslování, ale bez nich by tento sport byl jiný. Dovolili mi nahlédnout pod vodní hladinu a moc si toho vážím,“ popisuje svoje nové spisovatelské dílo autorka.

Kniha je věnovaná památce Larryho Gluckmana, věhlasného veslařského trenéra, který zemřel v březnu 2021 v 72 letech a za svoji dlouholetou kariéru nasměroval a ovlivnil stovky veslařů nejen ze svých rodných Spojených států amerických. Mezi další respondenty patří například Bruce Bearman, generální ředitel Concept2, světové uznávaného výrobce veslařských trenažerů, Craig McAllister, spoluvlastník HUDSON Boat Works, předního dodavatele olympijských veslařských lodí nebo ředitel Labe arény Račice Michal Kurfirst.

Slavnostní křest sbírky rozhovorů s muži celkem šesti (Česko, Litva, Švýcarsko, Kanada, Německo, USA) národností doprovodí zářijové Mistrovství světa ve veslování, které se do republiky vrací po 29 letech.

Kmotrem knihy bude sportovní funkcionář a šéf Českého olympijského výboru Jiří Kejval. „Příběhy lidí, kteří obětovali sportu život, ale celou svoji kariéru žili ve stínu hvězd, mají vždy obrovský smysl. Ukazují celou mozaiků úspěchů, kdy každé vítězství, ať už ve sportu nebo obecně v životě, je vykoupeno nesmírným úsilím a prací. Fandím Daniele v jejích odvážných literárních krocích a je mi ctí ji touto formou podpořit,“ poznamenává Kejval.

Čerstvě posbíraná kolekce vychází jak v tištěné verzi, tak jako e-book. Po 17. září bude možné ji zakoupit na voicesinrowing.com s tím, že obdobně jako první kniha Daniely Nacházelové, Women’s Voices in Rowing, i tato přispívá na dopročinné účely. Každý jeden dolar z prodaného výtisku poputuje do „Stipendia Larryho Gluckmana“, jehož misí je seznamovat veřejnost s veslováním.

DANIELA NACHÁZELOVÁ

Svoje první veslařská tempa pilovala na Vltavě v Praze, odkud pochází. Během své úspěšné veslařské kariéry se díky stipendiu dostala na Státní univerzitu ve Washingtonu a získala medaile na světových pohárech a šampionátech. Svoji podnikatelskou cestu zahájila ve 26 letech. Od té doby nahlíží na veslování i z jiných úhlů než je ten závodní: zajímá se o výrobní proces, design nejrychlejších lodí, marketing, osudy veslařských byznysů i budoucnost tohoto sportu. Ráda se noří do vod, které před ní ještě nikdo neprobádal.

 

VOICES IN ROWING

Knižní projekt, který odstartoval v prosinci 2020 vydáním Women’s Voices in Rowing, souboru 14 rozhovorů s obdivuhodnými ženami-veslařkami, které buď ještě aktivně veslují, trénují či působí na funkcionářských pozicích. Hidden Voices in Rowing je druhou částí plánované tetralogie.

www.voicesinrowing.com
 Facebook: 
voicesinrowing
 Instagram: 
voicesinrowing

 

Autor fotografií: Ondřej Kroutil

 

Kontakt pro média:

Lucie Smith
 
lucie@voicesinrowing.com
 +420 731 173 093
 

Scroll to Top